Relacja z pobytu w sejmie

01 czerwca 2016 roku Julia Szczęsna i Mateusz Bielech z I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu oraz Jakub Kowalczyk i Wojciech Bardziński z Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów ILO w Przemyślu wzięli udział w XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Podczas obrad, debatowali i głosowali nad uchwałą, dotyczącą miejsc pamięci narodowej. W tym roku młodzież zajmowała się tematyką patriotyczną, tradycji państwowej oraz dbałości o historię. Przez jeden dzień mogli poczuć się jak prawdziwi posłowie oraz zagłębić w świat polityki. Oprócz uczestnictwa w obradach uczniowie mieli okazję zwiedzać sejm RP, Warszawę oraz osobiście spotkać się z Marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim, który bardzo gościnnie i serdecznie ich przywitał. To niezwykłe przeżycie i ogromny sukces, gdyż jako jedyni licealiści i gimnazjaliści z Przemyśla mogli godnie reprezentować nasze miasto..