Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

Sportowe sukcesy

Półfinał wojewódzki Licaeliady w badmintonie dziewcząt i chłopców
W dniach 5 - 6.11. br. miał miejsce półfinał wojewódzki Licaeliady w badmintonie dziewcząt i chłopców. Rozgrywki odbyły się w SOSW w Jarosławiu. Do zawodów przystąpiło 12 drużyn z Podkarpacia. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy, zostali rozlosowani do 4 grup, w każdej były 3 drużyny.

Naszą drużynę dziewcząt tworzyły: Izabela Kurasz i Emilia Popławska; znalazły się w grupie z ZS z Oleszyc i II LO z Przemyśla. Wygrały pojedynek z II LO, a po zaciętej, wyrównanej walce uległy drużynie z Oleszyc. Niestety, w dalszym etapie rozgrywek trafiły na bardzo mocną drużynę z Lubaczowa, która to, jak się później okazało, zajęła pierwsze miejsce w końcowej klasyfikacji. Ostatecznie nasze dziewczęta zajęły piąte miejsce.

W kategorii chłopców szkołę reprezentowali: Wojciech Bardziński i Filip Harapiński. W grupie znaleźli się z drużynami: ZS Lubaczów i CKZiU Przemyśl. Po bardzo zaciętych pojedynkach w grupie (każde ze spotkań składało się z pięciu setów), przeszli do dalszego etapu rozgrywek z pierwszego miejsca. Stoczyli jeszcze jeden zacięty, pięciosetowy mecz z drużyną z Jarosławia, którą pokonali. Zabrakło im jednak już sił w kolejnym starciu z drużyną z Dynowa i ostatecznie zajęli trzecie miejsce.

Obydwie drużyny, zarówno dziewcząt, jak i chłopców, dały z siebie wszystko w meczach, jakie przyszło im rozegrać.

Szachy. Awans do finału wojewódzkiego.

Dnia 8.11 miała miejsce rejonowa Licealiada w szachach drużynowych. Zawody odbyły się w SP w Krasiczynie, wystartowało w nich siedem drużyn z Podkarpacia. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Grzegorz Pańczuk, Patryk Zawadzki, Aleksandra Ligęza i Michał Dyrda. Pokonała wszystkie zespoły i zajęła pierwsze miejsce w końcowej klasyfikacji. Awansowała tym samym do dalszego etapu rozgrywek, do finału wojewódzkiego.