Spotkanie ze Stefanem Grabińskim

25 listopada 2011 roku w I auli I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Przemyślu odbyła się inauguracja obchodów 125. rocznicy urodzin prozaika Stefana Grabińskiego. Twórcami inicjatywy były: Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Przemyślu oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego. W ramach inauguracji odbyła się sesja naukowa poświęcona twórczości pisarza oraz krótka inscenizacja w wykonaniu uczniów klasy IIc, przygotowana przez panie: Joannę Karpiuk-Mohol i Ewę Musiał. W części historycznoliterackiej o pisarstwie Stefana Grabińskiego wypowiadali się: mgr Artur Jabłoński z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, dr Andrzej Juszczyk, reprezentujący Uniwersytet Jagielloński w Krakowie i Państwową Wyższa Szkołę Wschodnioeuropejską w Przemyślu oraz dr Krzysztof Bortnik i mgr Katarzyna Trzeciak. Całość prowadził dr Tomasz Pudłocki.
W spotkaniu uczestniczyli m. in. nauczyciele i uczniowie I LO, naukowcy i studenci PWSW w Przemyślu.