Sprawni jak żołnierze - finał

W słoneczny sobotni poranek 16 maja męska reprezentacja szkoły pod opieką profesora  Zbigniewa Jaremy wyruszyła na finał wojewódzki zawodów sportowo-obronnych "Sprawni jak żołnierze".Celem podróży był ośrodek sportowo-rekreacyjny w Łańcucie, w którym stawili się punktualnie na odprawę o godzinie 8.30.

Pierwsza konkurencja czyli rzut granatem na odległość 25 metrów do celu, odbyła się w strugach deszczu. Nasi zawodnicy mimo ciężkich warunków pogodowych pokazali hard ducha zdobywając 13 punktów i tym samym zajmując 1 miejsce.

Następnie udali się do pobliskiej sali gimnastycznej gdzie czekał na nich tor przeszkód, tam mimo dobrego występu zajęli 5 miejsce.

Trzecia konkurencja odbyła się w nieco lepszych warunkach pogodowych na strzelnicy LOK w Łańcucie. Tam też w konkurencji strzeleckiej uplasowali się na 2 miejscu z wynikiem 116pkt. Zaraz po tych iście snajperskich zmaganiach udali się na pierwszą pomoc, gdzie po wylosowaniu zadań, musieli się wykazać umiejętnościami ratowania ludzkiego życia. Mimo bardzo dobrego występu, zajęli 2 miejsce tracąc do pierwszego zespołu jedynie 0.1 punktu.

Na zakończenie sobotnich zmagań nasi chłopcy udali się o pobliskiego lasu gdzie otrzymując mapę i kompas musieli przebyć 6km trasę biegu na orientację. 10/10 punktów kontrolnych i najlepszy, wręcz rewelacyjny czas poniżej 40 minut wzbudził wśród sędziów, opiekunów i pozostałych uczestników duży szacunek dla naszej ekipy.

O godzinie 17 po pysznej grochówce wszyscy zgromadzili się ponownie w ośrodku sportowo-rekreacyjnym gdzie odbyła się ceremonia rozdania nagród. Nasza szkoła w składzie: Piotr Jaroch(kapitan), Rafał Przybylski i Paweł Łoś w drużynowej klasyfikacji generalnej  XXXII edycji wojewódzkich zawodów sportowo-obronnych "Sprawni jak żołnierze"  zajęła II miejsce na Podkarpaciu, zdobywając puchar i srebrny medal. Wielką niespodzianką okazało się również III miejsce Rafała Przybylskiego w klasyfikacji indywidualnej chłopców, który oprócz pucharu i brązowego medalu otrzymał nagrody rzeczowe.

Sukcesu naszych zawodników nie byłoby gdyby nie wielka praca i trud jaki włożył w nią opiekun drużyny Pan Zbigniew Jarema, jak i wsparcia ze strony Dyrekcji naszej szkoły. Naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie Słowaka. Nauczycielom natomiast życzymy siły w dalszym kształtowaniu młodych ludzi.