W dniu 13.11.17 w Zespole Szkół Nr 2 w Nowej Dębie odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w Badmintonie dziewcząt. W kategorii dziewcząt startowało siedem drużyn, mistrzów i wicemistrzów półfinałów wojewódzkich z całego Podkarpacia. Nasza drużyna jako mistrz z półfinału wojewódzkiego z rejonu przemyskiego, znalazła się w grupie z mistrzem półfinału z rejonu rzeszowskiego tj.z Nową Dębą i wicemistrzami grup półfinałowych tj. z drużynami z Krosna i z Jasła. Dziewczęta walczyły w dwóch grupach, systemem "każdy z każdym". Nasze drużyna wystąpiła w składzie: Katarzyna Domagalska, Klaudia Kordek i Wiktoria Łabuda. W pojedynkach grupowych dziewczyny z dużą przewagą punktową gładko pokonały drużyny z Krosna i z Jasła. Uległy jedynie drużynie z Nowej Dęby.Nie przeszkodziło im to jednak, aby wyjść z grupy do pojedynków półfinałowych, z drugiego miejsca. Po zaciętym i trudnym meczu w półfinałowym, dziewczyny po raz drugi pokonały drużynę z Dynowa.

Pierwszy raz dokonały tego w rozgrywkach wcześniejszych w półfinale wojewódzkim, który odbył się w Przemyślu. Wywalczyły tym samym, nasze dzielne zawodniczki awans do finału. Tutaj spotkały się ponownie z drużyną z Nowej Dęby .Walczyły dzielnie ale ostatecznie uległy utytułowanym zawodniczkom, które na co dzień grają i trenują w Klubie MKS Stal Nowa Dęba. Należy podkreślić, że jest to duży sukces naszych dziewcząt. Od wielu lat nasz zespół po wygranych półfinałach czterokrotnie dostawał się do finału wojewódzkiego i najwyższym osiągnięciem jak do tej pory było zajęcie czwartego i miejsca. Cieszy więc fakt, że mamy upragniony srebrny medal Finału Wojewódzkiego w Badmintonie! Gratulacje dla naszych wspaniałych dziewczyn!                               
Kategoria: