Stypendyści Prezydenta Miasta Przemyśla

Od trzech lat uczniowie przemyskich szkół mają możliwość ubiegania się o finansowe nagrody za swoje osiągnięcia. Kwota przeznaczona w tym roku na Stypendia Prezydenta Miasta Przemyśla wyniosła 100 tys. zł. Samorząd przemyski nagradza w ten sposób uczniów posiadających wyjątkowe sukcesy w nauce, w olimpiadach przedmiotowych i tematycznych o zasięgu ogólnopolskim, wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym, a także osiągnięcia w konkursach artystycznych. W gronie 107 stypendystów było 42 uczniów szkół ponadpodstawowych. Wśród nich znalazło się 16 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Kilka stypendiów odebrali także uczniowie Szkoły Podstawowej SAILO, niektórzy z nich są obecnie uczniami naszej szkoły. Prezydent Miasta Wojciech Bakun osobiście wręczał listy gratulacyjne wszystkim stypendystom podczas uroczystego spotkania, które odbyło się w sali Przemyskiej Biblioteki Publicznej 23 września br.

Stypendyści z I LO, to:
Grzegorz Adamek, Jowita Badowicz, Wojciech Bardziński, Karolina Bijan, Michał Ekiert, Arkadiusz Hess, Michał Igielski, Michał Jarosz, Izabella Jabłońska, Grzegorz Jasiński, Magdalena Konopka, Jakub Kowalczyk, Małgorzata Krytak, Marcin Pałczak Wiktoria Suchy, Krzysztof Woś.

Stypendyści SP SAILO, a obecni uczniowie ILO, to:
Katarzyna Dąbek, Michał Furgała, Jan Hawajski, Mikołaj Jędruch, Aleksandra Kondrat, Bartłomiej Musz, Bartosz Psik, Michał Dyrda, Maja Salamon Maja Szymańska, Jakub Stecko, Karolina Zajączkowska, Karolina Błaszczyszyn, Julia Kuszczak, Alicja Cynar, Adam Pszeniczny, Michalina Lizoń.

W imieniu społeczności I LO i SP SAILO składamy gratulacje wyróżnionym osobom oraz ich rodzicom i nauczycielom.

Zdjęcia: Witold Wołczyk