Sukces ucznia z I LO

W dniach 14 -15.03.2015 r. w Warszawie odbył się etap centralny Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym "Rola ONZ w kształtowaniu ładu międzynarodowego" - pod takim hasłem zorganizowano 56. edycję jednej z najstarszych i najważniejszych olimpiad wiedzy. Przypadająca w 2015 r. 70 rocznica powstania ONZ była doskonałą okazją do upowszechniania wiedzy na temat tej organizacji. Wśród 110 uczestników znalazł się uczeń naszej szkoły Marcin Hamielec z klasy 2G. Uzyskał on tytuł laureata znajdując się wśród 30 najlepszych osób olimpiady, które w ramach nagrody wyjadą na wycieczkę do Wiednia aby zwiedzić instytucje ONZ.

Historia olimpiady sięga 1959 r. Ma ona opinię jednej z najtrudniejszych i najbardziej wymagających a jej program wykracza dalece poza podstawę programową wiedzy o społeczeństwie. Uczestnicy muszą zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi problemów współczesnego świata, gospodarki, polityki międzynarodowej, konstytucyjnych ustrojów państw, integracji europejskiej oraz historii najnowszej. Laureaci i finaliści otrzymują liczne nagrody finansowe i rzeczowe oraz indeksy na niemal wszystkie uniwersytety w Polsce. Opiekunem Marcina Hamielca jest Mariusz Fudała.

Gratulujemy Marcinowi ogromnego sukcesu i życzymy kolejnych.