Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

5 października odbył się w szkolnej auli odbył się Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej zorganizowany przez Samorząd Uczniowski I LO. Konkurs jest jednym z przedsięwzięć SU mających na celu uczczenie 100 letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W konkursie wzięły udział wszystkie klasy pierwsze oraz klasa 2a, 2d i 2e.

Klasy zaśpiewały:
Ia: Dziś idę walczyć mamo
1b: Jest takie miasto
1c: Serce w plecaku
1d: Rozkwitały pąki białych róż
1f: Serce w plecaku
2a: Rota
2d: Pałacyk Michla
2e: Szara piechota

Dziękuję za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie pieśni i piosenek patriotycznych. Jury, w składzie: p. Anna Szopa, ks. Marcin Koperski, Gabriela Potoczniak (III f) i Aleksander Mokrauz (III b), zdecydowało o poszczególnych miejscach.
I tak pierwsze trzy miejsca zostały przyznane klasom:
1. klasa 2e
2. klasa 2a
3. klasa 1f

Serdecznie gratuluję zwycięzcom!
Dziękuję Gabrieli Potoczniak za wprowadzenie nasz wszystkich w odpowiedni nastrój oraz Aleksandrze Stadnik za prowadzenie konkursu.

opiekun SU
A.Golatowska-Polańska