Taniec łączy ludzi

Mimo iż w naszej szkole na co dzień nie mamy do czynienia z tańcem, to od września odbyły się już dwukrotnie warsztaty taneczne.
Pierwsze były prowadzone przez choreografa Piotra Jopa w ramach programu wymiany polsko - węgierskiej, natomiast drugie warsztaty dla młodzieży z Niemiec prowadziły trzy uczennice I Liceum Ogólnokształcącego: Paula Bury z kl. III c, Regina Jasińska z kl. I b oraz Katarzyna Jurczyszyn z kl. I a. Nauka zaczęła się od poloneza. Nasz taniec narodowy spodobał się wszystkim uczestnikom zajęć - z wielkim zaciekawieniem poznawali nowe kroki oraz pozycje taneczne . Następnie młodzież uczyła się klapoka, czyli tańca pochodzącego z Górnego Śląska. Pomimo że składa się on z trzech części i do łatwych nie należy, każdy nauczył się go z sukcesem. Innymi ćwiczonymi tańcami były skrzypeczek oraz belgijka, które pojawiają się coraz częściej na różnych spotkaniach ze znajomymi czy też na większych imprezach.

Warsztaty były dowodem, że różnice językowe nie przeszkadzają w dobrej zabawie i nauce. Mam nadzieję, że duża część młodzieży, która uczestniczyła w zajęciach, polubiła taką formę aktywności i nie zakończy swojej przygody z tańcem, ponieważ sprawia on wielką radość.

Paula Bury kl. III c                                       
Kategoria: