Dnia 4.02.2010 najlepsi uczniowie klas z rozszerzoną chemią (IIb, IIh, Ih) pod opieką p. Agaty Zięby-Warcholak wzięli udział w XVII Seminarium "Wybrane problemy chemii", organizowanym corocznie przez Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej, LO im. ks. St. Konarskiego w Rzeszowie i Rzeszowski Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego.

Zainteresowani chemią uczniowei wysłuchali dwóch wykładów: dr hab. inż. Jacka Lubczaka, prof. PRz. "Mechanizmy reakcji organicznych" oraz dr hab. inż. Wiktora Bukowskiego, prof. PRz. "Wybrane zastosowania katalizy".Następnie nais uczniowie zostali przydzieleni do grup laboratoryjnych i mieli możliwość odbycia zajęć warsztatowych w pracowniach czterech katedr Wydziału chemicznego: Katedry Tworzyw Sztucznych, Katedry Technologii i Materiałoznawstwa Chemicznego, Zakładu Chemii Organicznej i Katedry Chemii Fizycznej pod opieką wykładowców PRz.

Był to nasz drugi wyjazd na seminarium i czwarty od ubiegłego roku na zajęcia laboratoryjne na Politechnice Rzeszowskiej.

kliknij w zdjęcie aby powiększyć