Uczniowie z klasy 1a: Jan Busz, Michał Chmura i Paweł Pawłucki wygrali ścisły finał IV edycji konkursu Wirtualny Menedżer, który odbywał się w dniach 7-8 czerwca w siedzibie Wyższej szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej k/Rzeszowa.

Zadaniem konkursowym było prowadzenie firmy produkującej różne rodzaje rowerów tak, aby przedsiębiorstwo było rentowne. Rozgrywki przebiegały dwuetapowo: od marca do kwietnia uczniowie brali udział w rozgrywkach internetowych wraz z około 60 innymi zespołami z województw podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego, a w czerwcu najlepsze zespoły spotkały się na dwudniowych zmaganiach w Kielnarowej.

W czasie podsumowania konkursu, w obecności dyrektora NBP o/Rzeszów, organizatorzy powiedzieli do uczestników: „tak naprawdę, to walczyliście o miejsca od 2 do 4, gdyż pierwsze było poza waszym zasięgiem”. A to pierwsze zajęli właśnie uczniowie naszej szkoły! Z tyłu pozostały zespoły m.in. z Krakowa, Nowego Sącza, Janowa Lubelskiego i Rzeszowa.

Gratulujemy całej trójce! Chętnych do startu w następnej edycji (oni już nie mogą startować: zapraszamy jesienią (czyli w nowym roku szkolnym) do kontaktu z p. Małgorzatą Krzeszowską, nauczycielem podstaw przedsiębiorczości.