W dniach 31.08.-08.09.2008r. pięcioosobowa grupa uczniów naszej szkoły z kl. 3f, 2f i 2e uczestniczyła w programie "Polskie Tygodnie" w niemieckim kraju związkowym Meklemburgia - Pomorze Przednie. Opiekę nad młodzieżą sprawowała mgr Justyna Szolc. W projekcie, którego celem była promocja województwa podkarpackiego, wzięli również udział uczniowie z Jarosławia, Rzeszowa, Krosna, Jasła, Tarnobrzega i Stalowej Woli. Grupa przemysko-jarosławska przebywała w zamku w malowniczym Rothenklempenow. Nasi uczniowie wraz z młodzieżą z polsko-niemieckiego gimnazjum w Locknitz uczestniczyli w różnych zajęciach warsztatowych, takich jak: technika fotografowania, pantomima, taniec nowoczesny, gotowanie, tandem językowy. Dodatkową atrakcją była dyskoteka, wspólne grillowanie, mecz siatkówki oraz wycieczki do pobliskiego Pasewalk i Berlina. Podczas tej drugiej wycieczki grupa przemysko-jarosławska miała okazję zobaczyć budynek Reichstagu, Bramę Brandenburską, pozostałości muru berlińskiego, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy oraz Plac Poczdamski.

Uczniowie "Słowaka" powrócili do domu w dobrych humorach z bagażem nowych przeżyć i doświadczeń.

mgr Justyna Szolc