Ukazał się kolejny - XII numer Rocznika Gimnazjalnego. Jest to publikacja ściśle związana z funkcjonowaniem naszego liceum, a od 2007 r. również Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Dzięki zaangażowaniu zespołu redakcyjnego, dyrekcji szkoły, Rady Rodziców i Stowarzyszenia Absolwentów, kontynuowana jest wieloletnia tradycja wydawania sprawozdań szkolnych. Najstarszy zachowany egzemplarz sprawozdania dyrektora szkoły pochodzi z 1859 roku.

Oddawany do rąk czytelników kolejny numer Rocznika Gimnazjalnego zawiera, między innymi: sprawozdanie dyrektora liceum i dyrektora gimnazjum, a także kalendarium wydarzeń szkolnych z roku szkolnego 2007/2008, sprawozdania organizacji szkolnych oraz wspomnienia i biogramy osób zwianych z przemyskim „Słowakiem”. Dlatego gorąco zachęcam wszystkich zainteresowanych do nabycia tej publikacji.

Tomasz Dziumak
dyrektor szkoły

Istnieje również możliwość nabycia wcześniejszych numerów Rocznika Gimnazjalnego. Cena za 1 egzemplarz wynosi 25 zł. Wszelkich informacji udziela sekretarz szkoły – t. 16 676-95-70.