Umowa z WSIZ w Rzeszowie.

16 października 2014 roku w murach Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dyrektorzy niektórych szkół ponadgimnazjalnych z terenu Podkarpacia podpisali umowy o współpracy z uczelnią. Dzięki temu uczniowie tzw. szkół patronackich zyskają szersze możliwości rozwoju i nauki, m.in. w nowoczesnych laboratoriach. Uczelnia gwarantuje im także doradztwo w zakresie programów nauczania, udział w wybranych wykładach i warsztatach prowadzonych w siedzibie uczelni, współpracę z kołami naukowymi, dostęp do platformy e-WSIiZ, w której bezpłatnie udostępniono 30 kursów pogrupowanych w 6 kategoriach tematycznych (nauki humanistyczne, nauki społeczne, nauki ścisłe, nauki przyrodnicze, nauki techniczne, nauki medyczne i nauki o zdrowiu). Szkoły zapraszane będą do udziału w konferencjach i sympozjach naukowych oraz spotkaniach organizowanych przez WSIiZ.

Jak twierdzi dyrektor szkoły p. Tomasz Dziumak: "Jest to kolejny krok na drodze do tworzenia podstaw do ścisłej współpracy I Liceum z uczeniami wyższymi". Dotychczas podobne umowy przemyski "Słowak" zawarł z Instytutem Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniką Rzeszowską, Instytutem Germanistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego i Wyższą Szkołą Wschodnioeuropejską w Przemyślu. Trwają ostatnie ustalenia dotyczące współpracy z Akademią Górniczo - Hutniczą w Krakowie, które powinny zakończyć się w listopadzie br. podpisaniem porozumienia

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć