Uroczyste pasowanie na ucznia I LO

Pasowanie uczniów klas pierwszych na licealistę odbywa się we wrześniu - miesiącu urodzin patrona szkoły. W tym dniu przyznawane są nagrody i stypendia najlepszym absolwentom oraz wyróżniającym się uczniom w minionym roku szkolnym.

W tym roku szkolnym uroczystość pasowania odbyła się 24 września w dwóch turach ze względu na trwającą pandemię. O godzinie 9.00 zgromadziły się w auli klasy: 1a, 1b, 1c, a o godzinie 11.00 – klasy: 1d, 1e, 1f. Uroczystość odbyła się zgodnie z ceremoniałem przyjętym w liceum. Jednym z pierwszych jej punktów było przemówienie Dyrektora. Po nim nastąpiło rozdanie nagród i stypendiów.

Dyrektor Tomasz Dziumak przyznał tytuł „Primus Inter Pares” Katarzynie Kaspieruk – najlepszemu absolwentowi w roku szkolnym 2020/2021. Następnie Prezes Stowarzyszenia Absolwentów I LO, pani Dorota Thier, wręczyła nagrody ufundowane przez SAILO. Nagrodę dla najlepszego absolwenta otrzymała Katarzyna Kaspieruk (III c) a nagrodę dla najlepszego olimpijczyka odebrał Przemysław Kinasz (III d). Nagrodą SAILO "Dynia" dla wybitnych umysłów ILO w Przemyślu został uhonorowany Patryk Zawadzki (III f), zaś Nagrodę SAILO im. Dyrektora Adama Żaka za najciekawszą pracę napisaną w ramach konkursu literackiego dla uczniów klas maturalnych zdobył Michał Binko (III c). W dalszej kolejności nagrody absolwentom wręczył Dyrektor. Nagrodę za działalność artystyczną, którą ufundował pan Maciej Naworol właściciel firmy RAFAD Transport, odebrały: Karolina Bijan, Klaudia Barszczak, Aleksandra Łygan i Eryka Woźniak (III c), natomiast Nagrodę Rady Pedagogicznej za promowanie szkoły oraz pracę społeczną otrzymała Sylwia Kanikuła (III d).

Poza tym wyróżnieni zostali uczniowie obecnych klas III po Szkole Podstawowej. Nagrodę dla ucznia osiągającego sukcesy w naukach przyrodniczych odebrała z rąk pana Dyrektora Marta Nazarowicz (III e/g) , a stypendium dr. Jana Podgórskiego dla ucznia wybitnie uzdolnionego otrzymał Kacper Wojdyło (III c/g).

W drugiej części uroczystości miało miejsce symboliczne przyjęcie uczniów klas pierwszych do szkolnej społeczności. Pierwszoklasiści w obecności dyrekcji i nauczycieli złożyli ślubowanie i odebrali legitymacje szkolne.

Spotkania w auli zakończyły się występem nagrodzonych absolwentek z zespołu Kwartet, po czym nastąpiło wykonanie pamiątkowych zdjęć klasowych z dyrekcją i wychowawcami.