W dniu 17 listopada 2014 roku w auli naszej szkoły odbyła się uroczystość podpisania umowy o współpracy pomiędzy I LO w Przemyślu i AGH w Krakowie. Umowę podpisali: Prorektor ds. Kształcenia AGH w Krakowie, prof. dr hab. inż. Andrzej Tytko i Dyrektor I LO w Przemyślu, mgr Tomasz Dziumak.
Podczas podpisania dokumentu obecni byli: dr hab. inż. Dariusz Kata z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH, wicedyrektor I LO, mgr Marek Magdziak oraz nauczyciele i uczniowie klas matematyczno-fizycznych i matematyczno-informatyczno-fizycznych naszej szkoły.
Celem zawarcia umowy jest wspieranie rozwoju uczniów oraz pomoc w wyborze ścieżki ich przyszłej kariery zawodowej. Dokument zobowiązuje obydwie instytucje do współpracy w kształceniu młodzieży w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Współpraca ta będzie polegała między innymi na organizowaniu dodatkowych zajęć z matematyki i fizyki dla uczniów naszej szkoły. Będą one prowadzone pod opieką pracowników naukowych AGH. Innym efektem umowy jest to, że młodzież I LO w Przemyślu będzie miała możliwość odbywania zajęć w doskonale wyposażonych laboratoriach jednej z najlepszych uczelni technicznych w Polsce.
Obecni na uroczystości uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali informacji prof. Andrzeja Tytko o historii i dniu dzisiejszym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i perspektywach, jakie mają jej absolwenci. Natomiast dr hab. inż. Dariusz Kata w interesujący sposób przedstawił zalety studiowania na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH. W wypowiedzi Pana Dariusza Katy pojawił się też akcent osobisty – wspominał z wyraźną satysfakcją, że jest absolwentem naszej szkoły.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć