Uroczyste zakończenie roku i - …już wakacje!

22 czerwca pożegnaliśmy rok szkolny 2017/2018. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00 w archikatedrze przemyskiej, gdzie społeczność Słowaka uczestniczyła we Mszy św. Następnie miało miejsce spotkanie w auli szkolnej. Po odśpiewaniu hymnu państwowego przez zgromadzonych prowadzący: pani Beata Kryńska oraz pan Wicedyrektor, Marek Magdziak, przywitali gości, dyrekcję, grono pedagogiczne oraz uczniów. Później przemówienie wygłosił Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego, pan Tomasz Dziumak. Dziękował nauczycielom i uczniom za ich intensywną i owocną pracę, gratulując szczególnie laureatom i finalistom olimpiad przedmiotowych oraz ich opiekunom. Podziękowania złożył również rodzicom wspierającym działania szkoły. Na koniec życzył wszystkim bezpiecznego i pełnego wrażeń odpoczynku. Głos zabrali również: Prezydent Przemyśla, pan Robert Choma, Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi Stowarzyszenia Absolwentów I LO, pan Jarosław Dyrda oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Aleksander Mokrauz. Wśród gości był również obecny Inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Przemyślu, pan Robert Sosnowski (w zastępstwie Naczelnika Wydziału Edukacji, pani Elżbiety Tarnawskiej).

Na zakończenie oficjalnej części uroczystości chór złożony z uczniów klasy 2 a wykonał hymn szkoły. Następnie pan Dyrektor wręczył licealistom nagrody za osiągnięcia w różnych dziedzinach nauki i sportu, wzorową frekwencję i świadectwa z wyróżnieniem, które otrzymało 90 uczniów. Spotkanie w auli zakończyło się muzycznym występem młodzieży. Najpierw zaśpiewała Wiktoria Suchy, a następnie Gabriela Potoczniak, której towarzyszyli: Aleksander Mokrauz (akordeon), Julia Oponowicz (skrzypce), Gabriela Pilch (pianino) i Konrad Zatoka (tuba). Ostatnim punktem programu były spotkania z wychowawcami w klasach. Po odebraniu świadectw uczniowie udali się na zasłużone wakacje.

Poniżej lista uczniów klas I i II, którzy odnieśli sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych:

Michał Jarosz – laureat XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922”,

Magdalena Konopka i Klaudiusz Misiak - laureaci I miejsca Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie,

Wiktoria Suchy - laureatka XXII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności,

Artur Szałyga – finalista XLI Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Niemieckiego,

Wojciech Bardziński – finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Społecznej „Zwolnieni z teorii” za projekt „Łyk ekonomii”, finalista XVIII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. prof Franciszka Leji,

Jakub Kowalczyk - finalista XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Społecznej „Zwolnieni z teorii” za projekt „Łyk ekonomii”,

Kacper Górka - finalista XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”,

Michał Ekiert - finalista etapu centralnego XLIV Olimpiady Historycznej,

Zuzanna Szott - finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Społecznej „Zwolnieni z teorii” za projekt „Łyk ekonomii”,

Michał Kochanowicz – finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Społecznej „Zwolnieni z teorii” za projekt „Łyk ekonomii”,

Michał Musz – finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Społecznej „Zwolnieni z teorii” za projekt „Łyk ekonomii”,

Karol Chromiak - finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Społecznej „Zwolnieni z teorii” za projekt „Łyk ekonomii”,

Wiktoria Kaszelny - finalistka XVIII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji oraz finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Społecznej „Zwolnieni z teorii” za projekt „Łyk ekonomii”,

Aleksandra Domańska – finalistka XXXIII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała,

Justyna Kożuch - finalistka XXXIII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała,

Ignacy Kuchciński - wyróżniony finalista XVIII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji, laureat I miejsca XXXIII Konkursu Matematycznego im prof. Jana Marszała, finalista Okręgu 64. Olimpiady Chemicznej,

Grzegorz Adamek - finalista XVIII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji, finalista XXXIII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała,

Marcin Pałczak - finalista XVIII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji oraz laureat II miejsca XXXIII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała,

Krystian Walat - finalista XVIII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji.

Uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen 5,0 i powyżej:

Krystian Walat - 5,56,
Jan Wojtylak - 5,00,
Magdalena Olejko - 5,00,
Maciej Kucab - 5,00.

Uczniowie z wzorową (100%) frekwencją za cały rok szkolny:

Gabriela Buchowska
Wiktoria Grzech