Uroczystość pasowania na ucznia

Zgodnie z tradycją szkoły 24 września - w miesiącu urodzin patrona liceum, miało miejsce symboliczne przyjęcie pierwszoklasistów do społeczności Słowaka. W tym dniu zostali również wyróżnieni najlepsi absolwenci I LO w minionym roku szkolnym.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością liczni goście: Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu, pani Elżbieta Tarnawska, Kierownik Wydziału Edukacji i Sportu, pani Monika Kozak, Dyrektor Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentółw I LO, pan Jarosław Dyrda, Prezes Stowarzyszenia Absolwentów I LO, pan Artur Derdziak, Przewodniczący Rady Rodziców, pan Marek Łabuński, przedstawiciel firmy Kazar Footwear, pan Mariusz Siedlewicz, przedstawiciele mediów, absolwenci.

Dzień pasowania był okazją do wręczenia przez Dyrektora, pana Tomasza Dziumaka, honorowego wyróżnienia „Przyjaciel przemyskiego Słowaka” panu Markowi Łabuńskiemu, który od roku szkolnego 2008/2009 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Rodziców, angażując się w wiele działań na rzecz liceum. Natomiast pan Artur Derdziak. wręczył nagrody Stowarzyszenia Absolwentów I LO. Nagrodę dla najlepszego absolwenta otrzymał Hubert Szolc, nagrodą dla najlepszego olimpijczyka uhonorowano: Gabriela Bożka, Macieja Ignatowskiego, Michała Mrozowicza i Pawła Kijankę. Dynią (nagroda za osiągnięcia w dziedzinie przedmiotów ścisłych) I stopnia wyróżniono Gabriela Bożka, Dynią II stopnia - Annę Gierlak, Dynią III stopnia - Macieja Ignatowskiego. Nagrodę im. Dyrektora Żaka w konkursie literackim przyznano Hubertowi Szolcowi. Poza tym , jak co roku, przedstawiciel Kazar Footwear poinformował o przyznaniu stypendium ufundowanego przez firmę za osiągnięcia w dziedzinie nauki języków obcych; otrzymał je Tomasz Warcholak.

Najważniejszymi momentami dnia były jednak ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych, którzy z rąk pana Dyrektora przyjęli legitymacje szkolne.

Uroczystość zakończyła się sesją zdjęciową – zespoły klasowe zostały uwiecznione na fotografiach wraz z wychowawcami i dyrektorem liceum.

Kliknij w zdjęcie aby powiększyć

Autor zdjęć p. Rafał Niebieszczański.