Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

VI Dzień ekologa – wyniki konkursów i film

W dniu 5. kwietnia 2016 r. organizowane po raz szósty przedsięwzięcie - Dzień Ekologa - dało okazję do spotkania się uczniów I LO, GSA ILO, Gimnazjum nr 5 oraz rywalizacji w I powiatowym Teście wiedzy ekologicznej. Przygotowany przez panią Edytą Hrymak konkurs wiedzy co roku cieszy się popularnością. W tym roku wyzwanie podjęło 14 drużyn. W kategorii liceum I miejsce zdobyli Michał Chmura i Bernard Preyer, II miejsce należało do Michała Kondrata i Mikołaja Kolańczuka, trzecie przyznano Katarzynie Pilawie i Magdalenie Poczesnej. W kategorii gimnazjum I miejsce w 1. powiatowym Teście wiedzy ekologicznej zdobyli Klaudia Godos i Jan Żurek z GSAILO, II miejsce – Gabriela Małachowska i Krzysztof Cioch z GSAILO, trzecie należało do Anny Serwin i Kornelii Fedoryszak z Gimnazjum nr 5. Gratulacje!

Chętni i twórczy młodzi ludzie mogli spróbować sił także w konkursach „Ekowiersz” i „Ekostrój”. Pierwsze miejsce w konkursie na ciekawy eko-strój zajęli Adam Bahir i Oliwer Iskański, za nimi nagrodzono Alicję Ochenduszkę i Karolinę Polak, trzecie miejsce zdobyły Kinga Gdowska i Wiktoria Pempuś, wszyscy z GSAILO. W konkursie na ciekawy eko-wiersz pierwsze miejsce wywalczyły piórem Kamila Pilch i Maja Haliniak z GSAILO, zaś drugie zajęły Izabela Pyrcz i Aniela Sidor z ILO, a trzecie zdobyły Dominika Matys i Justyna Mroczko z Gimnazjum nr 5. Dziękuję za koordynowanie konkursów pani Joannie Fudale i pani Annie Szopie.

W ramach VI Dnia Ekologa 2016 Klub ekologa LYNX podjął współpracę z Nadleśnictwem Krasiczyn. Pan Piotr Pilch reprezentujący Nadleśnictwo zaprezentował ciekawy materiał o Lasach państwowych, a także wsparł akcję sadzenia drzewek na terenie szkoły w ramach akcji „100 milionów drzew do 2017”. W Dniu Ekologa 2016 w auli szkolnej odbył się także wykład pana Dawida Gelety i pana Krzysztofa Sycza reprezentujących Wydział Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami UM Przemyśla; wykład dotyczył prawidłowych nawyków segregowania odpadów, sposobów recyklingu i odzysku na terenie miasta. Dzień ten był okazją, aby przybliżyć temat „fotowoltaiki”. Wsparcie otrzymała szkoła od firmy Euroterm z Przemyśla, za co serdecznie dziękujemy panu Michałowi Martowiczowi, właścicielowii firmy.

W ramach obchodów Dnia Ekologa poświęconego propagowaniu wykorzystywania energii odnawialnej przewidziano prezentację na temat sposobów oszczędzania energii w domu przygotowaną przez Daniela Bałuta z klasy IIIb. Program przygotowali i poprowadzili członkowie Klubu ekologa LYNX, Klaudia Garbacik, Izabela Trojnar, Oliwia Michalska, Marta Figiela, Lidia Hnatiuk, Magda Pańczuk i Daniel Bałut. Film nakręciła ekipa Filmoteki szkolnej pod kierunkiem pani Ewy Musiał.

Kategoria: