VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Menedżerskiego

Informacja o VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Menedżerskiego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Dnia 28 maja 2009r. w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie trzech uczniów I LO im. J. Słowackiego w Przemyślu – Jacek Rybak, Piotr Węgrzyn i Jakub Kotowicz – odebrało nagrody za zajęcie II miejsca w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Menedżerskiego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Zadanie konkursowe, będące podstawą VI Ogólnopolskiego Konkursu Menedżerskiego, polegało na rozegraniu symulacyjnej gry decyzyjnej TEES-6. W trakcie rozgrywki jej uczestnicy pełnili rolę menedżerów zarządzających przedsiębiorstwami przemysłowymi działającymi w warunkach silnej konkurencji (oligopol bez jednostki dominującej).

Zadaniem uczestników było zarządzanie jedną z firm produkujących pewien ustalony wyrób i konkurującą na rynku z innymi firmami, biorącymi udział w grze.

Uczniowie przemyskiego Słowaka pokonali 479 trzyosobowych drużyn ulegając tylko jednej – z V Liceum im. A. Witkowskiego w Krakowie.

Konkurs trwał od października 2008 do maja 2009r. i składał się z trzech etapów. W ostatnim, finałowym, wzięło udział dziesięć najlepszych drużyn, w tym trzy ze Słowaka. Poza Jackiem Rybakiem, Piotrem Węgrzynem i Jakubem Kotowiczem, laureatami konkursu, tytuł finalisty zdobyli: Joanna Łuczyńska, Agnieszka Pawłucka, Joanna Ochenduszkiewicz (VII miejsce) oraz Bartosz Statkiewicz, Adam Kot i Wojciech Szerszeń (VIII miejsce).

Opiekunkami drużyn były mgr Barbara Polna i mgr Małgorzata Krzeszowska.