VII Dzień Ekologa – wyniki konkursów

W dniu 12 kwietnia 2016 r. organizowane po raz siódmy przedsięwzięcie - Dzień Ekologa - dało okazję do spotkania się uczniów I LO oraz uczniów gimnazjów oraz rywalizacji w II powiatowym Teście wiedzy ekologicznej. Przygotowany przez panią Edytę Hrymak konkurs wiedzy co roku cieszy się popularnością. W tym roku wyzwanie podjęło kilkanaście drużyn. W kategorii liceum I miejsce zdobyli Mikołaj Kolańczuk i Michał Kondrat z klasy IIb, II miejsce należało do Damiana Gałuszki i Joanny Szpunar z IId, trzecie przyznano Mateuszowi Nizio i Arkadiuszowi Hessowi z Ia. W kategorii gimnazjum I miejsce w 2. powiatowym Teście wiedzy ekologicznej zdobyli Martyna Skafiriak i Krzysztof Cioch z GSAILO, II miejsce – Bruno Jarecki Patrycja Bożek z GSAILO, trzecie należało do Sebastiana Wrony i Korneliusza Kopca z GSAILO. Gratulacje!

Chętni i twórczy młodzi ludzie mogli spróbować sił także w konkursach „Ekowiersz” i „Ekostrój”. Pierwsze miejsce w konkursie na ciekawy ekostrój zajęli Karolina Polak i Alicja Ochenduszko, za nimi byli Adam Bahir i Oliwer Iskański, trzecie miejsce zdobyły Zuzanna Pogorzelec i Klaudia Bachurska, wszyscy z GSAILO. W konkursie na ciekawy ekowiersz pierwsze miejsce wywalczyła piórem Gabriela Dźwierzyńska z ILO, drugie zajęła Maja Haliniak z GSAILO, a trzecie zdobyły Kamila Pilch z GSAILO.

Dziękuję za koordynowanie konkursów pani Edycie Hrymak, pani Joannie Fudale i pani Annie Szopie.

W ramach VII Dnia Ekologa 2017 Klub ekologa LYNX podjął współpracę z Nadleśnictwem Krasiczyn. Pani Martyna Śliwińska i pani Joanna Kopczak reprezentujące Nadleśnictwo przygotowały ciekawy materiał o Lasach państwowych, a także wsparły akcję sadzenia drzewek na terenie szkoły w ramach akcji „1000 drzew na minutę”. W akcji sadzenia wzięli udział uczniowie klas Ia, IId i IIe. Serdeczne podziękowania!

W Dniu Ekologa 2017 w auli szkolnej miał miejsce także wykład pana Dawida Gelety i pana Adama Kołodzieja reprezentujących odpowiednio Wydział Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami UM Przemyśla oraz Wydział Architektury i Ochrony Środowiska UM Przemyśla. Wykład dotyczył prawidłowych nawyków segregowania odpadów, sposobów recyklingu i odzysku na terenie miasta oraz tzw. „niskiej emisji”. Dzień ten był okazją, aby przybliżyć temat „fotowoltaiki”. Szkoła otrzymała wsparcie od firmy Euroterm z Przemyśla, za co serdecznie dziękujemy panu Michałowi Martowiczowi, właścicielowii firmy. Wykład poprowadzili Pan Piotr Benedyk z Euroterm i Pan Tomasz Górecki z firmy Elementum.

W ramach obchodów Dnia Ekologa poświęconego propagowaniu zachowań proekologicznych prezentację na temat sposobów oszczędzania energii i sortowania odpadów w domu przygotowały także Klaudia Jodłowska i Adriana Hałek z klasy IIe.

Agnieszka Górka