W dniu 16 grudnia 2015 roku w Auli I LO im. J. Słowackiego w Przemyślu odbył się VIII Międzyszkolny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora I LO. Głównym organizatorem było I Liceum Ogólnokształcące, współorganizatorami byli: Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie O/Przemyśl, Sportowo – Kulturalny Klub Szachowy w Przemyślu oraz Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu.

Celem turnieju było nie tylko umożliwienie dzieciom i młodzieży rozwijania swoich zainteresowań, ale również rozpropagowanie szachów wśród dzieci i młodzieży. Z roku na rok możemy zaobserwować coraz większe zainteresowanie szachami wśród uczniów.

W turnieju uczestniczyło 64 uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych, m.in. z Gimnazjum SA I LO, Gimnazjum nr 5, z II LO w Przemyślu. Turniej miał charakter indywidualny i odbywał się systemem szwajcarskim ­kontrolowanym na dystansie 7 rund po 10 minut dla zawodnika. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał arbiter – Hubert Janzer, absolwent I LO, wybitny szachista o ogólnopolskiej sławie, sędzia klasy A. Rozgrywki odbywały się w miłej, choć pełnej skupienia atmosferze. W przerwach między rundami zawodnicy mogli pokrzepić się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Organizatora turnieju.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyli:
I miejsce - Chrzan Karol (III d LO)
II miejsce - Lewicki Piotr (III d LO)
III miejsce - Jeżak Paweł (I a LO)

W kategorii szkół gimnazjalnych:
I miejsce - Pańczuk Grzegorz (GSA ILO)
II miejsce - Komarow Dymitr (Gim. 5)
III miejsce - III miejsce – Szeląg Bartłomiej (GSA I LO)

Wśród dziewcząt I miejsce zdobyła uczennica I LO­ Szczepanik Natalia, wyprzedzając Klaudię Wośnicką z II LO o 1 punkt.
Zdobywcom I, II i III miejsca puchary, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody wręczyli: Dyrektor I LO – p. Tomasz Dziumak, nauczycielka I LO i organizatorka turnieju­ p. Agnieszka Zaleszczyk oraz Kierownik Działu Organizacji i Promocji PWSW w Przemyślu­ p. Magdalena Majewska. Dodatkowo, miłym akcentem było wręczenie nagród ufundowanych przez firmę Infores wylosowanym uczestnikom turnieju.

Szczególne podziękowania składamy współorganizatorowi turnieju, za nieodzowną pomoc oraz sponsorom, za cenne nagrody:
Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Przemyślu
INFORES PoBo Sp. z o.o. Sp. Komandytowa w Przemyślu
„UZDROWISKO RYMANÓW” S.A. w Rymanowie Zdroju
Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu.

Wszystkim zawodnikom i nagrodzonym gratulujemy i życzymy wielu zwycięstw na szachownicy!

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

                                                                                                                           

Kategoria: