Wędrówki śladami Juliusza

Wędrówki śladami Juliusza zaprowadziły nas w tym roku do Krzemieńca. Miasto, które istnieje jako pojęcie historyczne i literackie związane z biografią poety i ze słynnym liceum, przybrało realną postać i było w dniach 11.10.- 15.10.2009 r. gospodarzem XXV Zlotu Europejskiej Rodziny Szkół im. Juliusza Słowackiego. W spotkaniu uczestniczyła trzyosobowa delegacja naszej szkoły (uczniowie: Joanna Kotek III e, Justyna Przybylska II c ; nauczyciel opiekun: Monika Szozda).
W trakcie Zlotu realizowaliśmy różnorodne punkty programu, które stały się okazją do artystycznego i intelektualnego spotkania społeczności „Słowaków” oraz źródłem przeżyć z romantyczną twórczością Wieszcza. Konkurs wiedzy o życiu i twórczości patrona, konkurs recytatorski, przedstawienia artystyczne, referaty i konwersatoria uświetniły nasze spotkanie. Podziwialiśmy również piękno Krzemieńca: malownicze domy, krzemienieckie ulice, osobliwe zabudowania dawnego Liceum Krzemienieckiego.
Joanna Kotek zajęła I miejsce w konkursie „ Życie i twórczość Juliusza Słowackiego”, zaś Justyna Przybylska I miejsce w konkursie „W kręgu poezji Juliusza Słowackiego”. Uczennice przygotowywały się pod kierunkiem pani Anety Bednarczyk, której bardzo dziękuję za fachową pomoc.

Monika Szozda – opiekun grup zlotowych

kliknij w zdjęcie aby powiększyć