Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

Warsztaty „Uczenie się w mikroskopie”

W dniu 11 września 2014 roku w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyły się warsztaty „Uczenie się w mikroskopie”. Organizatorem był Podkarpacki Kurator Oświaty we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie. W spotkaniu udział wzięli m.in. Wicedyrektor Oświaty Pan Antoni Wydro, Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Pani Zofia Igras, Dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji i Administracji Pan Ludwik Sobol, Kierownicy Oddziałów oraz Wizytatorzy Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, a także kilkunastu Dyrektorów szkół z Podkarpacia wraz z nauczycielami i uczniami. Naszą szkołę reprezentowali: Dyrektor Pan Tomasz Dziumak, Psycholog Pani Joanna Bielówka, Uczennica klasy III c Marta Sikora, Uczeń klasy II a Damian Koralewicz oraz Uczeń klasy II g Marcin Hamielec.

Motywem przewodnim spotkania była dyskusja na temat czynników sprzyjających uczeniu się. W pierwszej części reprezentanci poszczególnych szkół, w ramach pracy grupowej, generowali pomysły dotyczące warunków efektywnego przyswajania wiedzy, a następnie wymieniali się doświadczeniami na forum. Z badań przedstawionych przez Organizatorów spotkania wynika, że najważniejsze czynniki sprzyjające uczeniu się to wysoka samoocena ucznia oraz dobra relacja między nauczycielem a uczniem.

W drugim etapie w małych grupach pracowali osobno Dyrektorzy, Nauczyciele oraz Uczniowie, zastanawiając się nad tym, co każdy może zmienić w sobie, w swoim otoczeniu, by proces przyswajania wiedzy był bardziej efektywny.

W trzeciej części spotkania reprezentanci poszczególnych szkół pisali list do swojej… Szkoły, w którym zgłaszali propozycje innowacji w jej funkcjonowaniu.
Uczestnictwo w warsztatach pozwoliło na refleksję oraz przedstawienie propozycji konkretnych zmian sprzyjających bardziej efektywnemu uczeniu się. Czas zatem przystąpić do ich realizacji (przynajmniej niektórych).

A co Tobie Internauto pomaga w uczeniu się? Jak i kiedy najlepiej przyswajasz wiedzę?
Co możesz zmienić w sobie, w swoim otoczeniu, by sprawniej się uczyć?


Joanna Bielówka

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć