11 października w auli naszej szkoły, w godzinach od 9 do 12 odbyła się „lekcja polskiego” zakończona montażem słowno – muzycznym. Tyle, że była to lekcja inscenizowana na podstawie fragmentu Ferdydurke W. Gombrowicza; zaś w programie złożonym z utworów literackich i muzycznych została wykorzystana twórczość polskich artystów; znalazło się też miejsce dla tekstów anglozjęzycznych. Usłyszeliśmy m. in wiersze W. Szymborskiej i E. Lipskiej, piosenki: Czas nas uczy pogody, Niepokój, Wspomnienie, czy Titanium. A wszystko po to, by podkreślić znaczenie Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole.

Trzeba przyznać, że uczniowie zaangażowani w przedsięwzięcie stanęli na wysokości zadania i dali popis umiejętności: aktorskich, wokalnych, a także gry na instrumentach muzycznych. Zobaczyliśmy grupę teatralną z klasy II a w składzie: Michał Banicki, Wiktor Feduń, Maciej Gierlach, Jakub Marut, Tomasz Mosur, Damian Pyś, Patrycja Rowińska, Jakub Skrabut, Patrycja Tokarz, Paweł Trysła. Śpiewały: Kinga Katan (3b), Aleksandra Lechocińska (2e), Katarzyna Lewandowska (3f), Cynthia Mazur – Szczur (3 f) Kamila Papierkowska (3 f). Oprawę muzyczną tworzyli: Michał Maciołek (3a) -pianino, Kamila Papierkowska – saksofon, Krzysztof Świdrak (3a) – perkusja, Andrzej Trześniowski (3 d) – pianino, Agnieszka Wilgucka (3g) – saksofon. Nad przygotowaniem całości programu czuwała pani Aneta Żurowska.

Pointą uroczystości były życzenia złożone Gronu Pedagogicznemu przez Dyrektora i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, którzy do miłych słów dołączyli słodkie, muffinkowe serca. Natomiast Pan Dyrektor poinformował o nagrodach przyznanych pracownikom szkoły z okazji tegorocznego Dnia Edukacji Narodowej. Poniżej lista wyróżnionych osób.

Aneta Żurowska

Odznaczenia państwowe:

Srebrny Medal za Długoletnią Służbę:
  • Marta Bereś,
  • s. Bagumiła Mucha.

• Brązowy Medal za Długoletnią Służbę:
  • Anna Owsiana-Konieczny,
  • Renata Pobidyńska.

• Odznaczenia resortowe:

Medal KEN -u:
  • Agata Wowk.

• Nagroda MEN - u: