Wielki sukces chemiczny „Słowaka”

Wielki sukces chemiczny „Słowaka”

Już po raz czwarty w naszym regionie odbył się Podkarpacki Konkurs Chemiczny im. Ignacego Łukasiewicza. W maju nastąpiło jego podsumowanie. 19 bm 2012 roku na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej wręczono nagrody laureatom i wyróżnionym finalistom IV edycji tego konkursu. W tym zacnym gronie znalazł się Paweł Zając – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu (opiekun mgr Anna Owsiana-Konieczny).

W PKCH składającym się z 3 etapów, wystartowało 455 uczniów z 53 szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego i małopolskiego. W III etapie finałowym złożonym z 2 części: obliczeniowej i laboratoryjnej, zawodnicy musieli wykazać się nie tylko zdolnościami matematycznymi, ale także umiejętnościami praktycznymi z zakresu analizy chemicznej.

Konkurs cieszył się wielką popularnością w przemyskim „Słowaku”. W I etapie wystartowało aż 48 uczniów z tej szkoły, do II etapu przeszło18 uczestników, zaś w finałowym III etapie znalazły się aż 4 osoby: Paweł Zając (opiekun Anna Owsiana-Konieczny), Aleksandra Oszer (opiekun Anna Owsiana-Konieczny), Jakub Bubelski (opiekun Katarzyna Harasimowicz-Gąska) i Izabela Żak (opiekun Agata Szałajko).

Z niecierpliwością czekamy na następną edycję konkursu i kolejne sukcesy naszych uczniów.Kategoria: