Wigilijny Wieczór w piątkowe przedpołudnie

W ostatni, "szkolny", dzień tego roku kalendarzowego, w murach naszej alma mater odbyły się uroczystości nawiązujące do Bożego Narodzenia.

Gimnazjaliści z klas 2a i 1b pod kierunkiem prof. A. Żurowskiej, prof. J. Pakuły i prof. E. Musiał przygotowali spektakl jasełkowy obejrzany przez społeczność Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO (GALERIA) .

Uczniowie klasy 3c2 liceum zaprezentowali tradycyjne polskie JASEŁKAi kolędowe z królem Herodem, Kostuchą i diabłem. Scenariusz spektaklu napisała uczennica klasy 3c2 Katarzyna Błocka. W taki sposób uczniowie tej klasy chcieli pozostawić swój ślad w historii i tradycji "Słowaka".

Spektakl rozjaśniony był przez "Światełko Betlejemskie" wniesione na aulę przez pana dyrektora Tomasza Dziumaka. (GALERIA) .

Po JASEŁKACH odbyły się klasowe spotkania opłatkowe z wychowawcami, dyrekcją i nauczycielami. (GALERIA) .

Do najciekawszych można zaliczyć wizytę Świętego Mikołaja w klasie 2d (GALERIA) oraz "opłatek" klasy 2g, której społeczność klasowa uznała "wyższość świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia". (GALERIA)

W południe, w auli szkolnej, wystąpił Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu pod dyrekcją p. Andrzeja Gurana. W repertuarze chóru znalazły się m.in. pieśni współczesne, staropolskie oraz kolędy.(GALERIA)

Po zakończeniu koncertu wszyscy pracownicy I Liceum Ogólnokształcącego udali się na wspólne spotkanie opłatkowe.

zdjęcia: Katarzyna Włoch, Tomasz Kolaszkiewicz, sprawozdanie: T.Kolaszkiewicz