Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

Wizyta Węgrów

Jesień w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego to czas spotkań z zaprzyjaźnionymi szkołami. Od 15 do 19 października gościliśmy piętnaścioro uczniów Dobo Istvan Gimnazium w Egerze wraz z dwiema opiekunkami, nauczycielkami j. angielskiego- Toth Ildiko i Sassne Palinkas Ildiko. Jak co roku uczniowie węgierscy mieszkali u swoich polskich rówieśników, poznając naszą kulturę i codzienne zwyczaje. Nasi goście zwiedzili szkołę, nauczyli się kilku podstawowych zwrotów na lekcji j. polskiego. Byliśmy również na spotkaniu z panem wiceprezydentem, Grzegorzem Hayderem. Wspólnie zwiedzaliśmy Przemyśl: rynek, katedrę, Zamek Kazimierzowski, byliśmy na spacerze na Zniesieniu. Jedną z największych atrakcji była wizyta w odlewni dzwonów, gdzie poznaliśmy proces produkcji słynnych dzwonów, a później w Muzeum Fajek i Dzwonów. Razem z Węgrami zwiedziliśmy również Fort „Werner” w Żurawicy, po którym oprowadził nas uczeń naszej szkoły, Mateusz Gemra.
Wizytę na pewno można zaliczyć do udanych, goście wywieźli z Przemyśla wiele miłych wspomnień, spotkamy się z nimi już niedługo w Egerze.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć