W dniu 3 października br. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku odbyło podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół gmin i powiatów za rok szkolny 2017/2018. Zawody szkolne organizowane przez Szkolny Związek Sportowy rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych: Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Licealiada.

W ubiegłym roku szkolnym zorganizowano tego typu zawody we wszystkich powiatach i prawie wszystkich gminach województwa. Startowało w nich ponad 106 tysięcy młodych sportowców. Z naszego miasta w kategorii Igrzyska Dzieci najwyższe 6 miejsce zajęła SP Nr14, a w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej najwyższe 5 miejsce zajęła SP Nr4. Nasza szkoła na 159 sklasyfikowanych szkół uplasowała się na 8 miejscu, zajmując tym samym najwyższe miejsce spośród przemyskich szkół średnich w kategorii Licealiada. Pierwsze miejsce zajęło V LO z Rzeszowa.

Patronat nad klasyfikacją szkół objęła pani Małgorzata Rauch - Podkarpacki Kurator Oświaty, która także wręczała nagrody wyróżnionym szkołom.
Kategoria: