Współtworzyliśmy akcję Narodowego Czytania

8 września 2021 r. uczniowie naszej szkoły z klasy 3bg i 3cg wraz z uczniami z II i IV LO, interpretowali fragmenty utworu Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej” w ramach „Narodowego Czytania”. Wydarzenie to miało miejsce w Bibliotece Pedagogicznej w Przemyślu. Udział naszej szkoły w nim był możliwy dzięki zaangażowaniu Pani Anny Szopy. Nasi uczniowie przedstawili akt I komedii. Role były rozdzielone następująco: Aniela Dulska -Gabriela Ziobro, Felicjan Dulski- Kacper Wojdyło, Zbyszek- Akif Hamzayev, Hesia- Magdalena Cebeńko, Mela - Katarzyna Bereza, Juliasiewiczowa- Justyna Harań, Hanka- Kinga Organ i Lokatorka- Maja Salamon.

Akcja „Narodowe Czytanie” po raz kolejny dała nam możliwość zasmakowania w literaturze polskiej. Inicjatywa ta z pewnością zachęca młodych ludzi do sięgania po książki, które wpływają na nasz rozwój moralny i kreatywność. KB i KO