Wspomnienie – Janina Krysińska

(02.03.1941- 13.06.2017)

Informujemy, że dnia 16.06.2017 r. na Cmentarzu Zasańskim odbyła się uroczystość pogrzebowa p. Janiny Krysińskiej wieloletniej nauczycielki Liceum Ogólnokształcącego dla Pracujących w Przemyślu. Zmarła była absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie, gdzie studiowała filologię polską. Swoją pracę nauczycielska rozpoczęła w 1962 roku w SP w Bolestraszycach. Pracowała także w SP nr 2 w Przemyślu, Zespole Szkół Górniczych w Tarnobrzegu, SP w Miłocinie. Najdłużej związana była z Liceum Ogólnokształcącym dla Pracujących wchodzącym w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Przemyślu, skąd w roku 1997 odeszła na emeryturę. Za swoją pracę oraz zaangażowanie w działalność dydaktyczną i wychowawczą była wielokrotnie wyróżniana nagrodą dyrektora szkoły (1981, 1989, 1991, 1994), a w roku 1987 Złotym Krzyżem Zasługi.

Tak zmarłą wspomina jej wieloletnia przyjaciółka, współpracowniczka i wicedyrektor szkoły p. Ewa Sawicka.
„Szanowała każdego ucznia. Uwielbiała prowokować dyskusje i chętnie słuchała zdań na dany temat. Niezwykle ciepła i sympatyczna, chętnie pomagała uczniom nie tylko w kwestiach merytorycznych, ale i w rozwiązywaniu ich problemów życiowych. Zawsze będę Ją ciepło wspominać! Każdemu życzę żeby chociaż raz w życiu na swojej ścieżce edukacyjnej spotkał takiego profesora!”