Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2021/2022

W dniu 28 września 2021 r. przeprowadzone zostały w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybierano Prezydenta, który jest zwierzchnikiem władz wykonawczych SU oraz Rzecznika Praw Ucznia. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą oraz debatą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie szkoły (777 uczniów). Wzięło w nim udział 464 uczniów wybierających swoich przedstawicieli spośród 4 kandydatów na Prezydenta oraz 2 kandydatów na Rzecznika Praw Ucznia.

Kandydatami na Prezydenta ( w kolejności alfabetycznej byli):
Oliwier Gierczak
Emilia Matwijec
Bartosz Szybiak
Wiktoria Szymczyszyn
Kandydatami na Rzecznika Praw Ucznia ( w kolejności alfabetycznej byli):
Michał Korpal
Weronika „Ronnie” Szymczyszyn

Wśród wszystkich oddanych głosów 13 było nieważnych ( 5 na Prezydenta, 8 na Rzecznika Praw Ucznia). Uczniowska Komisja Wyborcza w składzie: Agnieszka Krzywonos, Aleksandra Ligęza, Maja Tokarska, Sara Suchojad, Szymon Jabłoński, Zofia Slisz, Aleksandra Kochanowicz Bartłomiej Musz (przedstawiciel SU 2020/2021 - Mąż Zaufania) oraz opiekun SU Pani Tamara Ryzner, czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów. Dodatkowo prawidłowość przeprowadzonego liczenia głosów sprawdzili: Piotr Gwiżdż i Oliwia Kołota.

Frekwencja wyborcza wyniosła 59,7%.

Największą liczbę głosów w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu zdobył Bartosz Szybiak z klasy IIID i zostaje Prezydentem, natomiast Rzecznikiem Praw Ucznia zostaje Weronika „Ronnie” Szymczyszyn z klasy IIIF.

S E R D E C Z N I E      G R A T U L U J E M Y !