Wycieczka integracyjna klas pierwszych

W dni 29.09.2017r odbyła się wycieczka integracyjna dla klas pierwszych. Młodzież wraz ze swoimi opiekunami wyruszyła do Bystrego kilka minut po godzinie ósmej. Impreza w Ośrodku Rekreacyjno - Wypoczynkowym "Bystre" rozpoczęła się od zabaw integracyjnych dla wszystkich klas. Uczniowie wraz z wychowawcami świetnie poradzili sobie z przygotowanymi wcześniej zagadkami logicznymi, nie mieli także problemów z wykonywaniem różnych zadań wymagających współdziałania w grupie. Kolejnym punktem wycieczki był turniej przeciągania liny. Do zmagań przystąpiły 6 osobowe reprezentacje klas. Najlepsza okazała się klasa 1f, która w finale pokonała klasę 1b. Następnie rozegrano równolegle dwa turnieje: siatkówki dziewcząt oraz piłki nożnej chłopców. W tym samym czasie grupa śmiałków pod przewodnictwem pani Doroty Thier wyruszyła na 5 km rajd do rezerwatu Gołoborze. W siatkówce najlepsze były reprezentantki klasy 1e, które w finale pokonały klasę 1f, trzecie miejsce przypadło klasie 1c. W turnieju piłki nożnej zwyciężył zespół klasy 1c, na drugim miejscu uplasowały się ex aequo klasy 1a i 1e, a trzecie miejsce zajęli reprezentanci 1d.

Po zakończeniu zmagań sportowych oraz wyczerpującym rajdzie, uczestnicy wycieczki udali się na zasłużony posiłek: pieczoną kiełbasę serwowaną z grilla oraz ciepłą herbatę. Na pochwałę zasługuje postawa młodzieży, która nie tylko chętnie angażowała się we wszystkie formy integracji ale także wykazała się wysoką kultura osobistą, co zauważone zostało nie tylko przez opiekunów wycieczki ale także pracowników ośrodka.

Całość przygotowana została przez przedstawicieli UKS "Słowak" Dorotę Thier, Elżbietę Buć oraz Renatę Majewską.Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

                                       

Kategoria: