Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

Wykłady SGH w naszej szkole

W piątek, 17 czerwca, mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole panią doktor Katarzynę Adamiak, która wygłosiła prelekcję na temat „Zarządzanie organizacją w turbulentnym środowisku”. Spotkanie było zorganizowane w ramach programu Klasa akademicka SGH, prowadzonego przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie, najlepszą uczelnią ekonomiczną w Polsce. SGH w ramach tego programu współpracuje z 45 szkołami ponadgimnazjalnymi w kraju, m.in. z I LO w Przemyślu jako jedyną szkołą średnią w mieście.

Podczas wykładu poruszany był m.in. temat zmian zachodzących we współczesnym świecie a w szczególności w nowoczesnych przedsiębiorstwach. Zostały omówione też praktyczne narzędzia i modele biznesowe, które mogą pomóc lepiej dostosować się nam do szybko zmieniającego się otocznia.

W części ćwiczeniowej zostaliśmy podzieleni na czteroosobowe grupy. Każda z grup miała za zadanie przeprowadzić analizę SWOT pewnego przedsiębiorstwa budowlanego oraz zarysować plan dla tej firmy, który pozwoli jej polepszyć swoją sytuację ekonomiczną w przyszłości. Następnie skonfrontowaliśmy nasze przemyślenia ze stanem rzeczywistym.

Wykład przeprowadzony przez panią doktor Katarzynę Adamiak był niezwykle ciekawy i inspirujący. Po zakończonych zajęciach, które trwały od godziny 10.55 do 13.30, osoby zainteresowane podjęciem studiów na SGH mogły porozmawiać na ten temat i znaleźć dzięki temu odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

AC


Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

   

Kategoria: