1 marca 2012 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego w Przemyślu otwarto wystawę „Fundacja Kościuszkowska – amerykańskie centrum kultury polskiej”.

Z tej okazji naszą szkołę odwiedził Joseph Herter, reprezentant Fundacji Kościuszkowskiej w Polsce, trzykrotny jej stypendysta. W swoim wystąpieniu przybliżył historię oraz główne cele Fundacji oraz dokonał uroczystego otwarcia wystawy. W dalszej części Dr Tomasz Pudłocki z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego przedstawił m.in. sylwetkę jednego ze stypendystów Fundacji, Mieczysława Ziemnowicza, który w latach 1933-36 był dyrektorem ówczesnego Gimnazjum im. J. Słowackiego w Przemyślu.

Wystawę, poświęconą historii Fundacji Kościuszkowskiej i jej najsłynniejszym stypendystom, można oglądać w auli I Liceum Ogólnokształcącego do 16 marca br.

Relacja filmowa z tego wydarzenia na stronie TV podkarpacka
www.tvpodkarpacka.pl/index.php/top-news/161-dzieo-fundacji-kociuszkowskiej.html