Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

W niedzielę (17 czerwca) i poniedziałek (18 czerwca) w Przemyślu odbywały się uroczystości związane z jubileuszem 25-lecia współpracy z niemieckim miastem Paderborn i 15-lecia współpracy z węgierskim Egerem. Obchody rozpoczęły się mszą św. w intencji miast partnerskich, później w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej nastąpiło otwarcie wystawy artystów fotografików z Paderborn. W drugim dniu obchodów w sali Przemyskiej Biblioteki Publicznej miało miejsce oficjalne spotkanie z udziałem władz miast: Przemyśla, Egeru i Paderborn oraz przedstawicieli instytucji partnerskich. Prezydent naszego miasta, pan Robert Choma podkreślił, że najważniejszymi aspektami współpracy między Przemyślem a miastami partnerskimi są wymiana kulturalna i wymiana młodzieżowa. Dzięki nim uczniowie przemyskich szkół mogą rozwijać zdolności językowe oraz poszerzać horyzonty.

Dlatego na tym uroczystym spotkaniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli I Liceum Ogólnokształcącego, które od 2003 roku prowadzi wymianę uczniowską z Gymnasium Schloß-Neuhaus w Paderborn oraz od 2007 roku - z Dobó Istvan Gimnazium w Egerze. Naszą szkołę reprezentowali nauczyciele i uczniowie, którzy uczestniczyli w wymianach międzynarodowych oraz uczniowie z klasy z innowacją z języka niemieckiego.

Podczas spotkania wyróżnione zostały też osoby i instytucje zasłużone we współpracy z miastami partnerskimi. Wyróżnienia od pana prezydenta otrzymali m.in. dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego, pan Tomasz Dziumak oraz nauczyciele prowadzący wymianę szkolną: panie Renata Pobidyńska, Monika Buczek, Monika Szozda, Joanna Jucha, Agnieszka Organ.

Kategoria: