W dniu 6 grudnia 2016 roku w Auli I LO im. J. Słowackiego w Przemyślu odbył się X Powiatowy Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora I LO.

Głównym organizatorem było I Liceum Ogólnokształcące, współorganizatorem Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Przemyślu oraz Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska. Sędziował Hubert Janzer, wybitny szachista, sędzia szachowy klasy III, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego. W turnieju uczestniczyło 65 uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z całego powiatu. W uroczystym rozpoczęciu, zakończeniu oraz wręczeniu nagród uczestniczył Tomasz Dziumak, Dyrektor ILO, Maciej Kamiński, Radny Miasta Przemyśl, Zbigniew Hamielec, Dyretor PCEN, dr Sławomir Solecki, Prorektor ds. rozwoju i współpracy w PWSW oraz Dyrektorzy szkół gimnazjalnych, m.in. z Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO, z gimnazjum z Medyki i Żurawicy.

I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wywalczył Dmitry Komarow, uczeń Liceum Salezjańskiego w Przemyślu, zdobywając 6,5 p./7p. W kategorii szkół gimnazjalnych wygrał Bartłomiej Szeląg z Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO, zdobywając 5 p./ 7p. Najlepszą uczestniczką Turnieju została Kamila Tomaszewska z Gimnazjum nr 4, zdobywając 4p./ 7 p. Gratulujemy!

Turniej przyniósł uczestnikom wiele miłych i niezapomnianych wrażeń. W przerwach między rundami szachiści mieli możliwość spróbowania przysmaków, przygotowanych przez uczennice klasy 2b. Zawodnicy mogli nie tylko zawalczyć o piękne nagrody, ale również obejrzeć prezentację multimedialną o „Szachowym Słowaku”, przygotowanej przez uczniów klasy 2a. Pomimo ogromnego zaangażowania ze strony uczniów, organizacja turnieju nie byłaby możliwa bez pomocy współorganizatorów i sponsorów: Młodzieżowego Domu Kultury, Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej, Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli, Przedsiębiorstwu Gospodarki Mieszkaniowej, Uzdrowisku Rymanów Zdrój, firmom Pearson i Infores oraz Pana Macieja Kamińskiego – fundatora pucharów dla zwycięzców turnieju.

Również chcielibyśmy podziękować za ufundowanie pucharów, cenne uwagi oraz zaangażowanie w organizację zawodów Panu Maciejowi Karasińskiemu. Jego pomoc jest nieocenionym wsparciem. Szczególne podziękowania należą się wspaniałym Uczniom naszej szkoły: z 2a: Mateuszowi Bąkowi za piękne dekoracje i prezentację multimedialną, Konradowi Stadnickiemu za profesjonalne przedstawienie prezentacji; z 2b: Karolinie Haręzdze, Rajzer Emilii, Zembrzuskiej Martynie- za pyszne placki; Danielowi Dyki i Pawłowi Wasyliszyn- za wsparcie organizacyjne; z 2f: Gabrysi Chomie, Sandrze Dacko, Magdalenie Wróbel- za pięknie zorganizowany bufet; z 3d: Kamilowi Inglotowi, Damianowi Lichota- za wsparcie multimedialne; Krzysztofowi Łabie, Mroczkowskiemu Adrianowi- za prezentację, za szachowego bakcyla, Kamili Kubali- za piękne zdjęcia; Pawłowi Żurawskiemu- za wsparcie organizacyjne.

Turniej stał się nieodłącznym elementem życia społeczności szkolnej całego Przemyśla i okolic. Odbywając się cyklicznie w okresie świątecznym na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych miasta. Od 2007 roku bez przerwy udaje nam się kultywować tę szkolną tradycję. „Szachowy Słowak” tworzy ogromne możliwości do realizowania pasji szachowych uczniów w całym regionie, odnosząc przy tym sukcesy na skalę krajową. Mamy nadzieję, że ta tradycja pozostanie w mieście, a przyszli mistrzowie będą mieli możliwość rozwijania swoich umiejętności w naszej szkole.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć