W dniu 19 grudnia 2017 roku w I LO im. J. Słowackiego w Przemyślu odbył się XI Międzyszkolny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora I LO. Głównym organizatorem było I Liceum Ogólnokształcące. Sędziował Hubert Janzer, wybitny szachista, sędzia szachowy klasy III, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego. W turnieju uczestniczyło wielu uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W uroczystym rozpoczęciu, zakończeniu oraz wręczeniu nagród uczestniczył Tomasz Dziumak, Dyrektor I LO. I miejsce wywalczył Michał Lewicki, uczeń naszego liceum, zdobywając 6p./7p. Tegoroczny turniej wymagał dużego zaangażowania ze strony uczniów . Przyniósł uczestnikom wiele miłych i niezapomnianych wrażeń.

Wyniki turnieju:
I miejsce – Lewicki Michał (I LO)
II miejsce – Pańczuk Grzegorz (I LO)
III miejsce – Daniel Zbigniew (ZSBiO Jarosław)
IV miejsce – Jeżak Paweł (I LO)
V miejsce – Hess Arkadiusz (I LO)

Wszystkim zawodnikom i nagrodzonym gratulujemy i życzymy wielu zwycięstw na szachownicy!