XIV Ogólnopolski Rajd im. dr Mieczysława Orłowicza

Jednym z elementów programu Światowego Dnia Turystyki był rajd, który odbył się w sobotę 27 września 2014 r.
W tym roku trasa zaproponowana przez SK PTTK przy I LO liczyła 10 km długości. Wiodła z Prałkowiec przez Wapielnicę, Fort VI Helicha, Zielonkę, Zniesienie, Trzy Krzyże i zakończyła się na Rynku Miejskim. Tematem przewodnim trasy nr 2 były „Przechadzki podmiejskie” wg przewodnika Mieczysława Orłowicza z roku 1917.
W rajdzie wzięło udział 38 licealistów. Trasa okazała się atrakcyjna nie tylko dla uczniów naszej szkoły, ale również dla licznej grupy młodzieży z Gimnazjum SA I LO. Po zakończonym rajdzie młodzież uczestniczyła w konkursie wiedzy o Przemyślu.
W trakcie rajdu młodzieżą opiekowali się: Bernadeta Ożóg, Edyta Hrymak i Jarosław Dyrda.

Opiekun SK PTTK Edyta Hrymak

Kliknij w zdjęcie aby powiększyć