XIV Rajd Słowaka

Piękna, słoneczna pogoda, dobry humor oraz przepiękne widoki Pogórza towarzyszyły nam w trakcie rajdu w Dniu Dziecka. 1 czerwca stał się dobrym pretekstem do wyjścia poza szkolne mury i spędzenia kilku godzin na świeżym powietrzu.

Każda klasa wybrała jedną z trzech tras:
1. 9:00 - zbiórka przy kładce rowerowej na ul. Wybrzeże Marszałka J. Piłsudskiego - przejście szlakiem rowerowym do oczek wodnych – ul. Rosłońskiego – ul. Sanocka – ul. E.Gierczak – ul. Gołębia – ul. L.Pasteura – Zielonka – Zniesienie, amfiteatr. Prowadzenie trasy: Dawid Nodżak i Kamil Sidor pod nadzorem Pani Katarzyny Harasimowicz-Gąski. Uczestniczyły klasy: 1e, 2a, 2c, 2e, 2f wraz z wychowawcami i opiekunami.

2. 8:00 - zbiórka na przystanku autobusowym przy ul. Jagiellońskiej, wyjazd autobusem do Dybawki Dolnej, wyjście na trasę rajdu: Dybawka Dolna – przejście niebieskim szlakiem pieszym – Prałkowska Góra – Prałkowce – Wapielnica 394 m n.p.m. – czerwony szlak – Kruhel Wielki – Zielonka – Zniesienie, amfiteatr. Prowadzenie: Pani Edyta Hrymak. Udział wzięły klasy: 1a, 1b, 1c, 1d z wychowawcami i opiekunami.

3. 9:00 – TRASA ROWEROWA - zbiórka przy kładce rowerowej na ul. Wybrzeże Marszałka J. Piłsudskiego, przejazd: szlak rowerowy do ul. Rosłońskiego – Prałkowce – Zalesie –Rokszyce –– Zielonka – Zniesienie, amfiteatr. Prowadzenie trasy: Pan Jacek Betleja, Pani Agnieszka Organ, Pan Dyrektor Marek Magdziak wraz z uczniami z klas pierwszych i drugich.

Wszystkie trasy kończyły się w amfiteatrze na Zniesieniu. Na zakończenie było ognisko z pieczeniem kiełbasy. W imprezie wzięło udział około 160 uczniów wraz z opiekunami.

Do zobaczenia na turystycznych szlakach
Edyta Hrymak

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć