Wrzesień jest miesiącem rozpoczynającego się roku szkolnego a wraz z nim - szkolnych imprez turystycznych. Pierwszą w kalendarzu jest coroczny, już od dziewiętnastu lat, rajd Orłowicza, który odbył się 28.09.2019 r. pod hasłem „Szlakiem 11. Karpackiej Dywizji Piechoty”.

Wędrowaliśmy ścieżkami Pogórza Przemyskiego. Wyruszyliśmy z centrum Krzywczy w kierunku cmentarza, gdzie zapalono znicze na mogile 23 żołnierzy polskich poległych w czasie walk o Krzywczę 13 IX 1939 r. Następnie weszliśmy na wzniesienie z krzyżem, skąd podziwialiśmy widok na dolinę Sanu. Dalsza trasa prowadziła przez Reczpol w stronę Rezerwatu Brzoza Czarna, tam gdzie rosną jeszcze drzewa tego gatunku. Od tego miejsca wędrowaliśmy przez las, który o tej porze roku zaczyna mienić się ciepłymi kolorami, szczególnie w blasku słońca, jakie towarzyszyło nam podczas marszu. Ostatnim punktem na trasie był Rezerwat Przełom Hołubli. Przeszliśmy fragmentem ścieżki przyrodniczej Dolina Hołubli. Po ponad dwunastokilometrowym rajdzie autobusy zawiozły nas do przemyskiego rynku na zasłużony ciepły posiłek. Konsumpcję bigosu umilała nam śpiewem piosenek turystycznych nasza absolwentka, Małgorzata Świetlicka.

Długa wędrówka dostarczyła niemało wrażeń młodzieży. 33 uczniów naszej szkoły wędrowało pod opieką pań: Małgorzaty Krzeszowskiej, Bernadety Ożóg i Edyty Hrymak.

Zapraszam 19 października do udziału w następnym, 62. rajdzie „Twierdza Przemyśl”, w trakcie którego odwiedzimy fort Borek w Siedliskach.

Z turystycznym pozdrowieniem
Edyta Hrymak
Kategoria: