XVI RAJD SŁOWAKA

Po trudnym roku zamknięcia w domach i zdalnego nauczania z powodu pandemii wreszcie mogliśmy odetchnąć świeżym powietrzem – bez maseczki. Potrzeby ruchu oraz ponownej integracji zespołów klasowych zainspirowały nas do wyruszenia na szkolny rajd.

9 czerwca 2021 r. okazał się dobrym terminem ze względu na pogodę, która była ciepła i słoneczna. Klasy miały do wyboru cztery trasy oraz różne godziny wymarszu, aby, ze względu na obostrzenia epidemiczne, cała społeczność szkolna nie gromadziła się w jednym miejscu – na starcie i na koniec rajdu. Młodzież wędrowała pod opieką wychowawców i nauczycieli uczących.

Na trasę I historyczną zdecydowały się klasy 1a, 1c, 2b, 2eg, 1b. Przeszły około 3 km; na trasie były: park Lubomirskich na Bakończycach, cmentarz żydowski, cmentarz komunalny, cmentarze wojenne; ostatnim punktem był amfiteatr na Zniesieniu. Trasa II krajobrazowa liczyła ok. 7 km. Rozpoczynała się przy pomniku Orląt Przemyskich na Zasaniu i prowadziła wzdłuż ścieżki rowerowej do oczek wodnych, przez ulicę Sanocką na Zielonkę i do amfiteatru na Zniesieniu. Wybrały się na nią klasy 2f, 1f, 2ag, 2bg, 1e i 2d. Dla bardziej wymagających była trasa III forteczna. Uczestnicy mieli do pokonania 12 km z Dybawki Dolnej na Zniesienie. Odwiedzali również forty Twierdzy Przemyśl: fort VII Prałkowce, fort VI Helicha, Fort 3A i 3B Kruhel. Trasę tę pokonali uczniowie klas 2c i 2dg. Najodważniejsi wybrali najdłuższy wariant rajdu, bo czternastokilometrową trasę IV przyrodniczą. Klasy 2a, 2e, 1d i 2cg przeszły ścieżką rowerową do Prałkowiec. Krótki odpoczynek miały w sanktuarium Matki Boskiej Zbaraskiej, gdzie zostały oprowadzone przez ks. proboszcza. Dalsza wędrówka wiodła szlakiem fortecznym przez Wapielnicę do amfiteatru na Zniesieniu. Tam każdy mógł odpocząć, upiec na ognisku przyniesioną kiełbasę, a nawet potańczyć w rytm muzyki

. Liczymy na to, że tegoroczny rajd zaowocuje dużą ilością klasowych sprawozdań fotograficznych. Najpopularniejsza na szkolnym facebooku fotorelacja przyniesie nagrodę dla całego zespołu klasowego - wycieczkę w godzinach lekcyjnych.

Zdjęcia udostępnili: Edyta Hrymak, Beata Kryńska, Tomasz Kuźmiek, Marek Magdziak, Agnieszka Pielech, Tamara RyznerKategoria: