Wrzesień jest miesiącem rozpoczynającego się roku szkolnego oraz początkiem szkolnych imprez turystycznych. Inauguracją jest coroczny, już od osiemnastu lat, rajd Orłowicza, który odbył się 29.09.2018r. Wędrowaliśmy szlakami Pogórza Przemyskiego: niebieskim i czerwonym. Wyruszyliśmy z Koniuszy na najwyższy szczyt - Szybenicę (496 m n.p.m). Kręty szlak wiódł przez las, był dość nieprzyjazny, bo błotnisty po nocnych opadach deszczu. Szlak wiódł w coraz niższe partie Pogórza Przemyskiego, na Helichę (420 m n.p.m.), Wapielnicę (394 m n.p.m.), przez Zielonkę, Zniesienie i Park Zamkowy. Rajd zakończył się na Rynku Staromiejskim, gdzie czekał nas zasłużony poczęstunek w postaci pożywnej grochówki.

Długa, szesnastokilometrowa trasa dostarczyła niemało wrażeń uczniom. 52 uczniów naszej szkoły wędrowało pod opieką pań: Małgorzaty Krzeszowskiej, Bernadety Ożóg, Edyty Hrymak oraz pana dyrektora, Marka Magdziaka.

Zapraszam 20 października do udziału w następnym, jubileuszowym, 60. rajdzie „Twierdza Przemyśl”, w trakcie którego odwiedzimy forty pomocnicze grupy siedliskiej na Ukrainie.

Z turystycznym pozdrowieniem
Edyta HrymakKategoria: