Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

W wrześniu rozpoczyna się rok szkolny, a wraz z nim - szkolne imprezy turystyczne. Pierwszą w kalendarzu jest rajd Orłowicza. W tym roku odbył się on 26.09.

Przejechaliśmy autobusem do Krzywczy, skąd skręciliśmy w stronę Średniej. Była to wędrówka zielonym szlakiem Pogórza Dynowskiego. Wyruszyliśmy z miejscowości Średnia leśną drogą na wschód w kierunku Łętowni. Szlak wiódł przez wzniesienia Pogórza: Bukowy Garb(428 m n. p. m), Karczmarową (407 m n. p. m) i Stojałów (376 m n. p. m). Szliśmy głównie lasem, który o tej porze roku zaczyna przyjmować różne kolory. Końcowy odcinek trasy prowadził od miejscowości Łętownia na Lipowicę w Przemyślu. Tam zmieniliśmy kolor szlaku na czarny i kierunek na południowy. Przeszliśmy przez Aszczycówkę (343 m n. p. m) na Fort VIII Łętownia. Niestety ten odcinek pokonywaliśmy w deszczu. Po ponad czternastokilometrowym rajdzie upiekliśmy kiełbasę na ognisku. Długa wędrówka dostarczyła niemało wrażeń młodzieży. Wzięło w niej udział 54 uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli: Jarosława Dyrdy, Edyty Hrymak, Małgorzaty Krzeszowskiej, Marka Magdziaka oraz Elżbiety Niegowskiej-Śliwiak.

W tym roku miała miejsce już dwudziesta edycja rajdu Orłowicza. Należy podkreślić fakt corocznego w nim udziału młodzieży z naszego liceum. W związku z tym Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Przemyślu wystosował podziękowanie dla Edyty Hrymak za współpracę, zaangażowanie, bezinteresowność i udział w Ogólnopolskich Rajdach im. Dr. Mieczysława Orłowicza.

Już 17 października następna okazja do wędrówki - 63. rajd „Twierdza Przemyśl”.

Z turystycznym pozdrowieniem
Edyta HrymakKategoria: