W dniach 19-21 października 2017 r. odbył się XXXII Zlot Europejskiej Rodziny Szkół im. Juliusza Słowackiego. Gospodarzem tegorocznego spotkania było I Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie. W zlocie uczestniczyła trzyosobowa delegacja naszej szkoły (uczniowie: Klaudia Godos z klasy II b i Michał Drewniak z klasy IIa, nauczyciel opiekun: Monika Szozda). W ciągu trzech dni realizowano program, który stał się okazją do przeglądu artystycznego i intelektualnego dorobku społeczności „Słowaków” oraz źródłem przeżyć związanych z romantyczną twórczością patrona szkół, Juliusza Słowackiego.

Program zlotu obejmował: prezentację poszczególnych delegacji, wpisywanie symboli szkół na mapie zlotowej, spotkanie z Kołem Geografów „Peneplena”, program turystyczny „Nasza mała śląska ojczyzna”, tradycyjny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Juliusza Słowackiego (Klaudia Godos zajęła w nim III miejsce) oraz konkurs recytatorski „ W kręgu poezji Juliusza Słowackiego” w Kawiarence Literackiej. W ostatnim dniu została odprawiona msza św. w Katedrze Wawelskiej w intencji Juliusza Słowackiego i Rodziny Szkół jego imienia. Po mszy złożyliśmy kwiaty w krypcie wieszczów.

Gospodarze przygotowali bardzo bogaty program i przyjęli uczestników zlotu bardzo gościnnie. Chorzowskie spotkanie pozostawiło niezatarte wspomnienia i przekonanie, że jesteśmy wyjątkową rodziną szkół.

Szczególne podziękowania składamy Panu Andrzejowi Królowi - Ojcu Rodziny, bez którego nasze spotkanie nie byłoby możliwe.

Monika Szozda- opiekun grup zlotowych
Autor zdjęć: Adrianna Adamek-Świechowska                                                       
Kategoria: