Z wizytą na Krecie w ramach projektu Erasmus+.

Heraklion na Krecie to miejsce, gdzie w październiku odbyłam kurs dla nauczycieli w ramach projektu Erasmus+. Temat szkolenia organizowanego przez Oloklirosi Lifelong Learning Center związany był z radzeniem sobie ze stresem w szkole. W projekcie udział brali również nauczyciele z Norwegii, Finlandii oraz Estonii. W ramach kursu poznawaliśmy systemy edukacyjne naszych krajów, wymienialiśmy się własnymi doświadczeniami z pracy w szkole, odwiedziliśmy placówkę oświatową, aby poznać grecki system edukacyjny od strony praktycznej oraz rozwinęliśmy różne techniki radzenia sobie ze stresującymi sytuacjami. W wolnym czasie, oprócz kosztowania greckich potraw, zwiedzaliśmy stolicę wyspy, jej liczne muzea, przepiękne kościoły oraz inne niesamowite miejsca na Krecie, takie jak pałac w Knossos czy malownicze miasteczko Rethymno. Udział w projekcie Erasmus+ dostarczył mi niezapomnianych wrażeń. Dziękuję!

Monika Buczek