Za nami studniówka

15 lutego w hotelu Łańcut odbył się bal uczniów klas maturalnych I Liceum Ogólnokształcącego. To jedno z ostatnich wydarzeń szkolnych, które trzecioklasiści mogą wspólnie przeżywać przed zakończeniem roku, maturą i wejściem w dorosłość. Jak wyglądał ten ważny dla nich wieczór?

Najpierw uczniowie mieli możliwość zrobienia zdjęć klasowych oraz indywidualnych. Około godziny 18.00 bal został oficjalnie rozpoczęty. Przybyłych gości powitali członkowie Komitetu Studniówkowego. Przewodniczący komitetu, pan Franciszek Grzech wyraził wdzięczność dyrekcji i nauczycielom za poświęcenie i trud pracy wychowawczej. Podziękowania złożyli także w imieniu maturzystów: Marcelina Śmigielska (3a) i Jakub Kowalczyk (3e). Wychowawcy otrzymali kwiaty od swoich uczniów. Po podziękowaniach zabrał głos dyrektor szkoły, pan Tomasza Dziumak. Życzył wszystkim dobrej zabawy, którą następnie uroczyście rozpoczął, prowadząc tradycyjnego poloneza. Tańce trwały do rana. Przy muzyce granej przez DJ -a młodzież nie schodziła z parkietu. Oprócz tańców miały też miejsce konkursy, np.: wybór królowej (Maja Martowicz z kl. 3e) i króla balu (Jędrzej Urban z kl. 3c) oraz „Jaka to melodia?” (zwycięzcami byli przedstawiciele kl. 3e – Adrian Sapa i Kacper Kozła).

Z pewnością była to niezapomniana zabawa dla maturzystów, których już w maju czeka jeden z najważniejszych egzaminów w życiu.

Karolina Polak i Agnieszka Zaleska