Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Oficjalna uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015 rozpoczęła się w auli, o godzinie 11.00, po przemarszu z Archikatedry przemyskiej, gdzie członkowie licealnej społeczności uczestniczyli w Mszy Świętej. Przybyłych na uroczystość przywitali nauczyciele, Beata Kryńska i Marek Magdziak. Tradycyjnie odśpiewano hymn państwowy, po czym zabrał głos Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego – pan Tomasz Dziumak. Podziękował uczniom i nauczycielom za trud pracy, osiągnięte sukcesy, podjętą działalność społeczną. Podkreślił, że liceum współpracuje z wieloma instytucjami w mieście, a także uczelniami w całej Polsce. Życzył wszystkim bezpiecznych , udanych wakacji. Do tych życzeń dołączali się kolejno przemawiający: Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej – pan Marek Rząsa, Kierownik Oddziału Nadzoru Pedagogicznego w Przemyślu – pani Janina Mielnikiewicz, Kierownik Referatu w Wydziale Edukacji i Sportu UM w Przemyślu – pani Renata Kochanowicz, Prezes Stowarzyszenia Absolwentów I LO – Pan Artur Derdziak, Przewodniczący Rady Rodziców – pan Zbigniew Hamielec, a także przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Przemysław Wołoszyn .

Część oficjalną zamknęło odśpiewanie hymnu szkoły przez uczniów klasy 2a. Nadszedł czas na wręczenie nagród finalistom i laureatom olimpiad, a wśród nich byli: Przemysław Jabłecki, Andrzej Czternastek, Karolina Broda, Filip Lipiński, Grzegorz Małek, Oliwia Gefert, Zuzanna Segiet, Natalia Kusina, Marcin Hamielec. Warto podkreślić, że wśród nagrodzonej młodzieży byli również laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych - 17 osób, a także 84 uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Zanim licealiści udali się do klas na ostatnie przed wakacjami spotkanie z wychowawcami, w auli uroczystość zakończyła się częścią artystyczną, którą rozpoczęła Szkolna Drużyna Aerobiku prezentując swój układ. Grupę reprezentowały następujące uczennice: Mariola Krasoń -2b, Karolina Maculak- 2b, Adrianna Inglot- 2g, Wiktoria Kohut – 2c, Sara Grądecka- 2c, Aleksandra Kret- 2h, Justyna Tworzydło- 1e, Nina Romanko- 1d, Róża Pszonak- 1h, Karolina Półchłopek- 1a, a ich opiekunem była pani Renata Majewska. Następnie zaprezentowała się Joanna Musiał z piosenką ,,Sweet dreams”, przy akompaniamencie Kamili Wiśniowskiej. Na zakończenie uczniowie klasy II D: Sebastian Barszczak i Łukasz Bajda przedstawili skecz – lekcja języka polskiego. Opiekunem był pan Jacek Betleja.

W tak miłej atmosferze uczniowie udali się do klas po świadectwa.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć