Oficjalna uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016 rozpoczęła się w auli, o godzinie 11.30, po przemarszu z Archikatedry przemyskiej, gdzie członkowie licealnej społeczności uczestniczyli w Mszy Świętej. Przybyłych na uroczystość przywitali nauczyciele, Beata Kryńska i Marek Magdziak. Tradycyjnie odśpiewano hymn państwowy, po czym zabrał głos Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego – pan Tomasz Dziumak. Podziękował uczniom i nauczycielom za trud pracy, osiągnięte sukcesy, a także życzył wszystkim udanego wypoczynku i bezpiecznych wakacji. Do tych życzeń dołączali się kolejno przemawiający: Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej – pan Marek Rząsa, Sekretarz Miasta Przemyśla – pan Dariusz Łapa, Prezes Stowarzyszenia Absolwentów I LO – pan Artur Derdziak, Przewodniczący Rady Rodziców – pan Zbigniew Hamielec. Pani Beata Kryńska odczytała również list okolicznościowy od Rzecznika Praw Dziecka.

Część oficjalną zamknęło odśpiewanie hymnu szkoły przez uczniów klasy 2a. Nadszedł czas na wręczenie nagród finalistom i laureatom olimpiad i konkursów, a wśród nich byli: Jan Busz, Michał Chmura, Paweł Pawłucki,Paweł Jeżak, Paweł Nodżak, Benjamin Jędrychowski, Klaudia Klepacka, Paweł Duplaga, Natalia Serwin, Maciej Olszański, Kacper Grzegorzak, Karolina Półchłopek, Patryk Dańko, Daniel Bałut, Dominika Stachniak. Warto podkreślić, że 72 uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem.

Samorząd Uczniowski I LO przyznał po raz drugi nagrody im. Juliusza Słowackiego. W kategorii Aktywny Nauczyciel otrzymał ją pan Jarosław Dyrda, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, natomiast w kategorii Aktywny Uczeń – Daniel Bałut, za aktywną postawę w działalności szkolnej i pozaszkolnej ze szczególnym uwzględnieniem wpływu na pozytywny wizerunek szkoły. Nagrody wręczył Przewodniczący Samorządu, Karol Mazurek.

Uroczystość w auli zakończyła się częścią artystyczną, w której zaprezentowały się: Magda Godfryk, Magda Figiela oraz Małgorzata Śmigielska. Opiekę nad artystami przejął pan Jacek Betleja.

W tak miłej atmosferze uczniowie udali się do klas po świadectwa.

Dyrekcji, nauczycielom, uczniom oraz pracownikom szkoły życzymy radosnych, pełnych przygód i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć