Zakończenie roku szkolnego klas III

Piątek 30 kwietnia 2010 r. był dniem pożegnania uczniów klas trzecich z murami szkolnymi I LO. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10 mszą św. w Archikatedrze Przemyskiej. Niecałe dwie godziny później absolwenci wraz z wychowawcami i innymi przedstawicielami grona pedagogicznego „Słowaka” zajęli miejsca w auli szkolnej. Po przemówieniu dyrektora szkoły, pana Tomasza Dziumaka, głos zabrali: przewodniczący Rady Rodziców, pan Marek Łabuński oraz zeszłoroczny i obecny przewodniczący Samorządu Uczniowskiego: Rafał Przybylski i Mikołaj Błoński. Kolejnym punktem uroczystości było przekazanie sztandaru uczniom klas drugich. Następnie absolwenci, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem, odebrali z rąk pana dyrektora świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody książkowe. Gratulacje i nagrody otrzymali również olimpijczycy, laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych oraz zawodów sportowych, uczniowie wchodzący w skład pocztu sztandarowego w mijającym roku szkolnym, a także rodzice zaangażowani w sprawy szkoły. Ostatnim punktem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez uczniów klas I i II. Po zakończeniu programu absolwenci „Słowaka” udali się do swoich sal lekcyjnych na ostatnie spotkanie z wychowawcami. Już za kilka dni czeka ich najważniejszy z dotychczasowych sprawdzianów – egzamin maturalny. Trzymamy kciuki!

Opracowała: mgr Justyna Szolc

kliknij w zdjęcie aby powiększyć